Новости

Для вступу в НАТО потрібно реформувати всі сектори – Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе впевнена, що для вступу країни до НАТО потрібно провести реформи не тільки в секторі оборони, а й в інших секторах.

Про це вона заявила під час брифінгу «Актуальні виклики імплементації Угоди про асоціацію. Перебіг виконання плану заходів на 2018 рік», передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За її словами, вступ до НАТО – це довготривале завдання для України.

«Ми маємо внутрішньо провести реформи не тільки в секторі оборони, а й в інших секторах нашого життя, які робили би нас взаємосумісними, не тільки у військовому сенсі з країнами-членами Альянсу, а й з точки зору демократичних процедур, верховенства права, ринкової економіки і захисту прав людини», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції додала, що наразі уряд розраховує, що невдовзі вдасться вийти на формат участі у програмі поглибленого партнерства. На даний момент є 5 країн-партнерів, які мають цю програму, серед них Грузія, яка пройшла схожі зміни.  

Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що в розвитку оборонного сектору є позитивні показники. Зокрема, збройні сили України навчають наших партнерів вести сучасну війну проти такого супротивника, як, наприклад, Росія.

«Цей досвід дістається дорогою ціною, але він цінний не лише для нас», – підкреслила вона.

Нагадаємо, раніше у НАТО офіційно надали Україні статус країни-аспіранта, що визнає прагнення Києва вступити в Альянс.

Добавить комментарий