|

МАН стане базою для ЮНЕСКО в Україні

На засіданні Виконавчої Ради Організації Об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), що проходить у Парижі одностайно прийнято рішення про створення на базі Малої академії наук України Центру ЮНЕСКО 2 категорії, — повідомляє прес-служба Малої академії наук України.

«Це рішення історичне, оскільки вперше в Україні на базі молодіжного наукового центру буде створений Центр з таким високим статусом»,- відзначив Президент Малої Академії Наук (МАН) Станіслав Довгий.
«Це визнання успіхів нашої Академії і науково-освітнього потенціалу нашої держави. Отримання цього статусу дозволить нам значно підвищити якість роботи з творчими дітьми та надасть широкі можливості для обміну досвідом і впровадженню нових стандартів у науковій освіті», — наголосив С. Довгий.

Значну підтримку в процесі співпраці з Юнеско надав стратегічний партнер МАН — міжнародна комунікаційна платформа Європейська академія наук EUROJAS.

Серед інших позитивних моментів набуття нового статусу – фінансування ЮНЕСКО окремих проектів Академії, захищеність з боку держави, яка буде приділяти більше уваги науковій освіті, розширення контактів між науковими центрами під егідою ЮНЕСКО.

Мала Академія Наук 5 років тому вперше організувала тиждень молодих винахідників у Франції. Це викликало велику зацікавленість багатьох Французьких і міжнародних інституцій, зокрема представників Юнеско. В подальшому МАН брала активну участь у цілому ряді проектів Юнеско.

Торік МАН отримала пропозицію від Генерального директора Юнеско створити на базі МАН Центр Юнеско 2 категорії. Близько року відповідні підрозділи Юнеско вивчали діяльність МАН, в тому числі було кілька інспекційних поїздок представників Юнеско в Україну з метою вивчення інституційної спроможності Академії. За результатами інспекції відповідальний представник ЮНЕСКО Жан-Поль Аб’яга підготував позитивні висновки, які були представлені в доповіді на 201-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що проходила у квітні-травні 2017 р.

4 липня Кабінет Міністрів України схвалив проект Угоди між Урядом України та Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру 2 категорії ЮНЕСКО та уповноважив Міністра освіти і науки її підписати.

Процедура підписання Угоди відбудеться у грудні 2017 — січні 2018 р. після завершення 39 сесії Генеральної конференції Юнеско, яка затвердить рішення 202 сесії Виконавчої Ради.

Вслух

Leave a Reply

Архивы

диета
Любовница Януковича

Лента новостей

Календарь

Октябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
реклама