Новости

Авторитетні правозахисні організації вимагають включити Фірташа до «списку Магнітського»

Freedom House, Human Rights Watch, Transparency International, інші правозахисні та антикорупційні організації опублікували список з 15 осіб з вимогою включити їх до списку санкцій США відповідно до Глобального акту Магнітського, серед них — бізнесмен Дмитро Фірташ.

Відповідно до прес-релізу організації Freedom House в Україні, до списку санкцій потрапили представники Азербайджану, РФ, Китаю, Таджикистану, Узбекистану, Панами та інших країн, підозрювані в великомасштабній корупції або серйозних порушеннях прав людини, передає interfax.com.ual.

«Ми закликаємо адміністрацію (президента США — ред.) застосувати потужний механізм, передбачений Глобальним актом Магнітського, щоб накласти санкції на іноземних громадян, перерахованих в цьому списку. Це дозволить запобігти подальшим зловживання, одночасно демонструючи моральне і стратегічне лідерство США», — цитується в повідомленні президента Freedom House Майка Абрамовіца.

У листі правозахисних та антикорупційних організацій, зокрема, зазначається, що протягом 2014 року Д.Фірташ займався корупційною практикою, пов’язаною з посередництвом у газових угодах між Україною і Росією, які принесли йому мільярди доларів незаконного прибутку.

Згідно з документом, український олігарх був главою енергетичної компанії «РосУкрЕнерго» і є нинішнім керівником компанії Group DF. У 2014 році він брав участь в корупційних схемах, пов’язаних з посередництвом у газових угодах між Україною і Росією.За даними правозахисних та антикорупційних організацій, Д.Фірташ використовував свої тісні зв’язки з президентом РФ Володимиром Путіним та кс-президентом України Віктором Януковичем в корупційних газових оборудках.

Фірташ був звинувачений судом США в червні 2013 року у хабарництві, створенні злочинної групи і спробах підкупити індійську владу в обмін на пільгові контракти на видобуток титану.

Фірташ нібито також підкупив чиновників з Німеччини, щоб незаконно отримати документи про статус корупційного розслідування в його справах.

У лютому 2017 австрійський суд схвалив запит про екстрадицію в США Д.Фірташа. В травні 2017 року адвокати бізнесмена подали клопотання про відхилення цієї справи, стверджуючи, що Д.Фірташ не має ніякого відношення до США. В даний час справа розглядається у федеральному суді.

Глобальний акт Магнітського — закон про відповідальність за порушення прав людини, який дозволяє президенту США позбавити фігурантів списку візи і заморозити їх активи в США.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.