Новости

Google за все заплатить: в ЄС узгодили реформу авторського права в інтернеті

Представники Ради ЄС, Єврокомісії та Європарламенту погодили положення реформи авторського права, яке діє на території Євросоюзу. Метою змін є спроба захистити авторів в епоху цифрових технологій. Google і Wikipedia вже висловили своє невдоволення деякими пунктами.

Згідно з документом, медіа, чиї матеріали неодноразово використовувалися агрегаторами або соціальними мережами, наприклад, Google або Facebook, мають право на винагороду, пише DW.

Читайте також: Керівництво ЄС схоже на радянське Політбюро у момент розпаду СРСР, – Сорос

Вплинуть зміни і на YouTube. Для власників прав або творців контенту, якщо їхній контент поширюється через онлайн-портали, має передбачатися нагорода. 

«Захист цифрового авторського права покладе край епосі Дикого Заходу в інтернеті. Тепер ми зможемо відповідати новій реальності і бізнес-моделям цифрового століття», – прокоментував євродепутат від німецького Християнсько-демократичного союзу Аксель Фосс.

Перш ніж зміни набудуть чинності, за них ще мають проголосувати представники усіх країн-членів ЄС та у Європарламенті. 

У липні Європарламент відхилив законопроект у зв’язку з тим, що низка його положень викликала критику фахівців. Нині ж незадоволені пунктами реформи Google і Wikipedia. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.