Новости

Гримчака та його «помічника» затримали на хабарі у 480 тисяч доларів: усе, що відомо наразі

НАБУ та СБУ затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрія Гримчака та його «помічника» на хабарі розміром у 480 тисяч доларів. Наразі їх допитують правоохоронці.

Затримання Гримчака

Юрія Гримчака затримали у Києві на Подолі біля одного з супермаркетівПізніше правоохоронці провели обшуки у його будинку.

Важливо знати: Хто такий Юрій Гримчак: коротка біографія

Його поплічником виявився Ігор Овдієнко, у машині якого і знайшли 480 тисяч доларів. Його затримали на проспекті Перемоги, поблизу метро Нивки.

Зауважимо, затримання проводили слідчі Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління СБУ в Києві та Київській області спільно із детективами Національного антикорупційного бюро України.

Гримчака та його "помічника" затримали на хабарі у 480 тисяч доларів: усе, що відомо наразі
Гроші у машині Овдієнка під час затримання / фото журналістки 24 каналу

Зауважимо, під час затримання Овдієнку стало погано – йому викликали швидку. Проте, він спочатку просто сидів у своєму авто, а через 2 години сам пішов і ліг у «швидку». За словами медиків, у підозрюваного різко підскочив тиск – до позначки 230/170.

Гримчака та його "помічника" затримали на хабарі у 480 тисяч доларів: усе, що відомо наразі
Поплічнику Гримчака Ігорю Овдієнку стало погано / фото журналістки 24 каналу

У чому підозрюють Гримчака та його «помічника»?

У НАБУ зазначили, що затримали держслужбовців за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

затримання гримчака овдієнка
Офіціне повідомлення НАБУ про затримання Юрія Гримчака та його «помічника»

сбу гримчак овдієнко помічник хабар
Офіційне повідомлення про затримання від СБУ

Очільник ГПУ Юрій Луценко розповів, що Гримчак та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення суддів та чиновників Міністерства культури для прийняття замовлених рішень

Соромно за нього. Але це наочно показує, що в ГПУ – закон один для всіх,
– сказав Луценко.

гримчак помічник затримання хабар
Затримання помічника Гримчака на хабарі у Києві/ Фото: 24 канал

Загалом працівники міністерства вимагали від підприємця значно більшу суму – 1,1 мільйона доларів. Правохоронці затримали держслужбовців саме під час одержання частини коштів.

набу гримчак сбу
Правохоронці вилучили 480 тисяч доларів/ Фото: НАБУ

помічник гримчака хабар набу сбу затримання
Помічник Юрія Гримчака/ Фото: 24 канал

Як повідомляє журналістка 24 каналу, Юрій Гримчак наразі перебуває на допиті в ГПУ. У міністерстві у його кабінеті знайшли всі докази злочину. Проте, чиновник усю інформацію про отримання хабаря заперечує.

гримчак сбу набу гпу хабар злочин
Юрій Гримчак на допиті в ГПУ/ Фото: 24 канал

Адвокат Фелікс Кашарський повідомив, що правоохоронці закінчили обшуки у квартирі заступника голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака.

Як повідомили 24 каналу у СБУ першу частину хабаря Гримчаку та Овдієнку передали раніше у розмірі понад 600 тисяч доларів США. Ці гроші вони конвертував у «своїх» валютних обмінниках.

СБУ відстежувала ці операції одразу ж вилучаючи гроші з обмінників, щоб не втратити їх, оскільки вони були прямим речовим доказом. Вся операція трималася у суворій таємниці, і керівництву обмінників «зашивали роти». Так тривало понад місяць.

Що кажуть у МінТОТ?

У Міністерстві з тимчасово окупованих територій переконують, що затримання Гримчака не стосується діяльності міністерства і не пов’язане з виконанням ним посадових обов’язків як заступника міністра. У відомстві також наголосили, що Гримчак немає заступників, адже у штатному розписі міністерства така посада не передбачена.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.