Новости

Лікарі розповіли, що може спровокувати смертельну нестачу вітаміну D

Вчені з Трініті-коледжу в Дубліні в результаті нового дослідження дійшли висновку, що  зниження рівня вітаміну D в організмі людини є наслідком малорухливого способу життя і впливом зайвої ваги.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише МедикФорум.

Як відомо,  дефіцит  вітаміну D властивий літнім особам (старше 80 років). Однак вчені виявили, що нестача цього вітаміну загрожує проблемами зі здоров’ям і молодим людям – тим, хто веде малорухливий спосіб життя і страждає від наявності зайвої ваги. Нестача вітаміну D здатна обернутися вельми драматичними наслідками для людини. Зокрема, брак цього вітаміну може чинити серйозний вплив на ризики передчасної смерті.

Вчені провели  дослідження, під час якого спостерігали за більш ніж 6 тисячами англійців середнього і пенсійного віку.

Аналіз дослідження показав, що люди, у яких вміст вітаміну в крові становить менше 9 нанограмм/мілілітр, піддаються подвоєному ризику ранньої смерті в порівнянні з людьми, у яких рівень вітаміну перевищує 50 нанограмм  мілілітр.

Крім того, ряд досліджень останніх років вказують на кореляції між нестачею вітаміну D і розвитком депресії, шизофренії, діабету і безпліддя.

Нагадаємо, нещодавно очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям про особливості вживання вітаміну D, навколо якого виникає найбільше дискусій. За її словами, приймаючи його, слід зважати на багато речей.

Додамо, що фахівці з Канади закликали відмовитися від надмірного вживання вітаміну D через руйнівну дію цього препарату на нирки. Медики забили тривогу після того, як до них на прийом прийшов пацієнт зі скаргами на погане самопочуття. Вивчивши детально склад крові пацієнта, лікарі виявили значне підвищення рівнів кальцію і паратирина – гормону, який відповідає за виведення зайвого кальцію з організму. Це дало можливість вченим провести аналогію між прийомом вітаміну D і затримкою в процесі виведення кальцію з організму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.