Новости

На Закарпатті розпочалася війна. Жителі Воловеччини звернулися до Москаля

На Закарпатті вирубують букові праліси, внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Робиться це цілком легально, адже не всі ліси формально перебувають на балансі заповідників.

Попри те, з 2007 року парк входить до списку Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат». Ужанський парк, що на північному заході Закарпатської області, є частиною трилатерального українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати».

Так жителі Воловецького району до голови Закарпаття Геннадія Москаля з проханням зупинити незаконні рубки бука в захисних лісах в околицях сіл Буковець, Пашківці, Перехресне, Щербовець, Жденієво та Івашківці Незаймані букові ліси в Карпатах є заповідним районом, розташованим на території нашого Закарпаття. Він є ланцюжком із десяти окремих заповідників, розташованих уздовж осі в 185 км, що протягнулася від Рахівськіх гір і Чорногорського масиву в Україні, переходять на заході в Полонинський хребет, аж до гір Буковські Врхи та Вігорлат у Словаччині. Усі десять заповідників є прекрасним зразком незайманих лісів, що є складними екосистемами помірного кліматичного поясу. Букові ліси Карпат є безцінним генетичним сховищем буку й інших видів живої природи, що існують з ним у сусідстві й залежать від обумовлених ним екосистем

Відповідно до статті 65. Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП)
Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.