Новости

На Землі почастішали землетруси через вплив Місяця, – NASA

На Землі почастішали землетруси. Крім того, підземні поштовхи стали сильнішими. Вчені вважають, що це відбувається через вплив Місяця.

Як пояснив Метью Фанк з Лабораторії реактивного руху NASA, віддалення Місяця від Землі уповільнює обертання нашої планети. Саме це і призводить до більш сильних і частих землетрусів, передає Naked Science.

Цікаво: Несподівана заява вчених: під час колонізації Марса допоможе вино

Гравітація Місяця створює приливні хвилі на Землі. Ці хвилі намагаються обертатися з тією ж швидкістю, що і решта планети. Тож відповідно до того, як вона рухається попереду Місяця, супутник намагається відтягнути нас назад. Це і уповільнює обертання Землі,

– пояснив учений.

Вчені з Університету Колорадо в Боулдері і Ребекка Бендик з Університету Монтани в Мізуле вивчили історію землетрусів магнітудою 7 і більше, що сталися з 1900 року. Вони встановили, що з початку 20 століття було близько п’яти періодів, під час яких планета переживала від 25 до 30 сильних землетрусів щороку. Саме в ці періоди швидкість обертання Землі знижувалася.

Як відомо, Місяць віддаляється від Землі приблизно на чотири сантиметри кожного року. Тож обертання Землі буде надалі уповільнюватись.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.