Новости

Порошенко присвоїв почесне звання псевдонауковцю, який видає себе за адмірала

Президент Петро Порошенко до Дня Конституції присвоїв почесне звання «Заслуженого працівника культури України» члену «Благодійного фонду «Лебедія» із Запоріжжя Андрію Авдєєнку, який має сумнівний статус історика та академіка, а також вигадане «звання» адмірала, передає Радіо Свобода.

Зазначається, що місцеве наукове співтовариство забило на сполох, називаючи Авдєєнка псевдонауковцем, який вигадав більшість своїх регалій, та чиї наукові досягнення ґрунтуються на тотальній фальсифікації історичних фактів.

«Урочисте звання академіка Авдєєнку присвоїла громадська організація «Українська академія наук», яка не має нічого спільного із Національною академією наук України, – говориться в публікації. — Звання почесного адмірала, яким хизується Авдєєнко, – також вигадане».

На думку декана історичного факультету Запорізького національного університету Володимира Мільчева, «те, що подібна персона раптово стала діячем культури, та ще й заслуженим, це є певною мірою діагнозом сучасному політичному бомонду» Запоріжжя.

Стало відомо, що кандидатуру Авдєєнка на присвоєння почесного звання подавав благодійний фонд членом якого він є. Співзасновниця та голова цього фонду – Любов Мороко надіслала протокол зборів своєму чоловікові Владиславу Мороко, який обіймає посаду директора департаменту культури Запорізької обласної державної адміністрації. Далі клопотання потрапило до очільника Запорізької області Костянтина Бриля, який і перенаправив його в Адміністрацію Президента.

«Нікого з відповідальних чиновників – ні на регіональному, ні на столичному рівні – не зупинили очевидні невідповідності в біографії Авдєєнка. Члени почесної комісії, які мали дати остаточні висновки щодо претендентів на нагороди, отримали список прямо в день підпису указу президента. Позбавляти нагород пост-фактум закон не дозволяє. На зміні законодавства наполягають як українські, так і європейські фахівці. Слово – за президентом і парламентом», – говориться в публікації.

Нагадаємо, як Порошенко присвоїв близькій родичці звання «Заслуженого діяча науки і техніки».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.