Новости

Росія безпосередньо причетна до збиття літака рейсу MH17, — уряд Нідерландів

Росія безпосередньо причетна до збиття літака рейсу MH17, — уряд Нідерландів

Нідерланди та Австралія вважають Росію відповідальною за її роль у збитті літака рейсу MH17.

Про це йдеться в заяві уряду Нідерландів, котрий провів у п’ятницю, 25 травня, спеціальне засідання після того, як напередодні було оприлюднено висновки слідства, передає DW.COM. 

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок заявив про пряму причетність Росії до збиття пасажирського літака у липні 2014 року. За його словами, оприлюднені попередні висновки слідства щодо обставин трагедії "вказують на безпосередню участь Росії", цитує інформагенція Reuters. Ця заява щодо участі Росії в трагедії стала найрізкішою із усіх, зроблених досі представниками уряду Нідерландів.

Як повідомлялося, раніше США закликали Росію припинити брехати щодо обставин трагедії, та пояснити свою роль в катастрофі. В ЄС також закликали Москву зробити свій внесок у розслідування обставин трагедії рейсу MH17. Натомість у міноборони РФ вкотре відкинули усі обвинувачення у причетності до збиття літака.

Нагадаємо, в четвер об’єднана слідча група з розслідування катастрофи МН17 "Малазійських авіаліній" заявила, що літак було збито з ЗРК "Бук", завезеного на контрольовану проросійськими сепаратистами територію Донбасу з РФ. Як повідомив представник слідчої групи Вільберт Пауліссен на прес-конференції в Нідерландах, "Бук", з якого збили літак, було взято з 53-ї ракетної бригади російської армії, дислокованої в Курську.

Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) — Куала-Лумпур (Малайзія), за даними слідства, було збито в липні 2014 року. Усі 298 людей, які перебували на борту літака, загинули.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.