Новости

Шахраї захопили контроль над Київським БТІ

Шахраї захопили контроль над Київським БТІГоловними фігурантами злочинної поведінки щодо афер з нерухомістю в Києві є ті посадовці-злодії, які навчилися втирати сльози тим, кого обікрали. Ці особи уповноважені на виконання функцій державної влади в інтересах киян, але вони використовують можливості, надані їм посадами, і діють в інтересах криміналітету, різних квартирних шахраїв і рейдерів.

Шахрайство – таке ж давнє, як і головні вади людини – самовпевненість у своїй обраності, виключній непогрішності і вічне прагнення до «халяви». Воланд у «Майстер і Маргариті» Михайла Булгакова колись сказав: «Люди, як люди. Люблять гроші, але ж це завжди було … Людство любить гроші, з чого б ті не були зроблені, зі шкіри чи, з паперу, чи з бронзи або золота. Ну, легковажні … ну, що ж … звичайні люди … загалом, нагадують колишніх … квартирне питання лише зіпсувало їх …».

«Звичайні люди … квартирне питання лише зіпсувало їх …». Ця фраза написана майже 90 років тому, та не втратила своєї актуальності. З тих пір в нашому житті мало що змінилося. Для більшості громадян України квартира була і залишається єдиною міцною валютою (матеріальною цінністю), з якою вони вступили в епоху первісного нагромадження капіталу, коли наша держава стала незалежною. В силу того, як ми просувалися цим шляхом, вартість будь-якого, особливо столичного квадратного метра, росла, а з нею ставало більше бажаючих поживитися за чужий рахунок. Скільки одиноких літніх людей достроково пішли на той світ тільки тому, що мали щастя (чи нещастя?) володіти певною кількістю квадратних метрів? Вже нікого не здивуєш історіями про «чесне відлучення» квартири у самотніх пенсіонерки-пенсіонера або давнього шанувальника міцних напоїв. Сьогодні житло «віджимається» і у цілком «боєздатних» громадян. Було ваше – стало наше.

До бажаючих поживитися за чужий рахунок приєднався і чиновник Київської міської державної адміністрації, заступник Кличка Поворозник Микола Юрійович, який мав вроді бездоганну репутацію, доти…, доки не зустрів її, Петрощук Юлію Анатоліївну, 28.12.1986 року народження, яка прописана в Києві в гуртожитку на проспекті Науки, 72. Чоловік пані Юлії відбував у свій час покарання у місцях позбавлення волі за шахрайські дії з нерухомістю. Авто Юлії Петрощук – Hyindai Santa Fe можна часто побачити якщо не біля КМДА, то біля БТІ. Ця пані має пропуски в Київську міську державну адміністрацію і в Комунальне підприємство міської ради «Київське міське бюро технічної інвентаризації», хоча в жодній з цих структур офіційно не працевлаштована. Почувається вона тут хазяйновито. В КМДА постійно навідується до одного і того ж пана чиновника – Поворозника Миколи Юрійовича. А в БТІ свої люди для пані Юлії – Гавріков Денис Олександрович і Ященко Надія Миколаївна. Юлія Анатоліївна може собі дозволити привозити документи, неначе шефиня, а вони, як не строптиві підлеглі, їх їй підписують.

Юлія Петрощук – агент в криміногенних шахрайських схемах по злочинному відбиранню нерухомості у киян. Вона – зв’язкова між чиновниками, комунальними працівниками, кримінальними структурами, криміналізованими представниками МВС. Якщо говорити мовою «понятій», то пані Юлія – «смотрящая» у відверто шахрайських діях щодо майна громадян міста Києва.

Комунальне підприємство Київської міської ради БТІ має унікальний архів – там зберігається вся інформація про нерухомість всіх киян, юридичних осіб – державних і приватних підприємств, тощо.

З серпня 2016 року начальник Бюро технічної інвентаризації В.В. Сенчук, який пропрацював там більше 15 років,звільнився за власним бажанням. З цього часу і почались так звані «реформи».

На місце В.В. Сенчука призначили Білича Віктора Олександровича – колишнього співробітника КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Призначив його заступник голови КМДА М.Ю. Поворозник. Вони родичі, родом з одного села (с. Святовець Теофіпольського району Хмельницької області) та за дивним збігом обставин мають дружин, які є рідними сестрами. До речі, призначили Білича В.О. за 3 дні до вступу в дію Рішення Київради №786/786 від 21.07.2016 про затвердження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників комунальних підприємств, тобто через три дні керівника БТІ необхідно б було обирати на відкритому конкурсі.

Білич В.О. почав свою роботу з реорганізації БТІ, оголосив скорочення штату. Але вже через місяць приймає в штат ряд дивних осіб, зокрема заступника начальника відділу якості Гаврікова Дениса Олександровича. Д.О. Гавріков – з перших днів роботи почав займатися відверто кримінальними діяннями і корупційними схемами. Якими саме? Перше, що він зробив, – приніс своєму начальнику, В.О. Біличу, меморандум про «співпрацю» від громадської організації «Офіційна спільнота БТІ України» (реєстраційний номер 1462236), згідно якого в БТІ допускається на громадських засадах (безкоштовно) громадська організація для охорони, нібито для «недопущення розкрадання архіву», хоча в БТІ є свій договір з Державною Службою Охорони (ДСО) МВС про охорону приміщення і архіву в тому числі. Білич відмовляється підписувати такий меморандум, розуміючи про його відверту незаконність, але на нього тиснуть зверху. 29.11.2016-го В.О. Білич йде у відпустку на 24 календарних дні і видає наказ про покладання обов’язків начальника БТІ на Д.О.Гаврікова! Чому не на одного з трьох своїх заступників, а на людину, яка працює не повний місяць?! За дивним збігом обставин, згідно реєстру громадських організацій України, засновниками громадської організації «Офіційна спільнота БТІ України» (реєстраційний номер 1462236) є ТОВ «Всеукраїнське бюро технічної інвентаризації, реєстрації та оцінки нерухомого майна» (ідентифікаційний номер 3972303) і ТОВ «МІСЬКСПЕЦЕКСПЕРТ» (код 33741633), а директор громадської організації – Гавріков Денис Олександрович!

Шахраї захопили контроль над Київським БТІ

Ілюстрація: http://imse.com.ua/onas.html

ТОВ «МІСЬКСПЕЦЕКСПЕРТ» (код 33741633) – приватне БТІ. Засновником його є Липова Уляна Петрівна, а основним сертифікованим інженером (хто б ви думали?) – Гавріков Денис Олександрович (Сертифікат на сайті підприємства . Гавріков Денис Олександрович одночасно за посадою працює в Комунальному підприємстві міськради БТІ і є в штаті ТОВ «МІСЬКСПЕЦЕКСПЕРТ» (код 33741633) та директором громадської організації «Офіційна спільнота БТІ України». А це вже – відверта корупція. Посадова особа суб’єкта публічного права є одночасно в штаті товариства з обмеженою відповідальністю.

Гавріков Д., вже як виконуючий обов`начальника БТІ під час скорочення штатів  приймає на роботу незрозумілих людей, яких він привів. Це стало прямим порушенням трудового законодавства. Почалися зникнення справ з архіву, відбулися зміни змісту архівних справ, підробляються документи, проводиться реєстрація «заднім числом» фіктивних правових документів, організовується система корупції співробітників. До того ж почали шептатися, що Д.О. Гавріков вживає психотропні речовини.

Фінанси підприємства перейшли під повний контроль нового співробітника – протеже «кураторів зверху» – заступника головного бухгалтера Гаркавенко Ірини Миколаївни. Почалося освоювання грошей комунального підприємства через ремонти кабінетів і будівлі без проведення тендеру – оплата послуг проводилася на рахунки суб’єктів підприємницької діяльності. Таким чином з підприємства виведено більше 2 мільйонів гривен.

Білич Віктор Олександрович, зрозумівши, що йому як керівнику підприємства прийдеться відповідати за свого підлеглого «діяча» виконуючого обов`язки,  просився у Миколи Поворозника, що, мовляв, хоче звільнитися, і несподівано таки подав заяву на звільнення.

Згідно до розпорядження В.В. Кличка №17 від 25.01.2017 р., за поданням Департаменту комунальної власності, обов’язки начальника БТІ було покладено на заступника начальника БТІ Сушка Миколу Михайловича, котрий, коли увійшов у свої повноваження, то відмовився підписувати фінансові документи щодо зобов’язань по договорам колишнього керівника В.О. Білича і виконуючих обов’язки Д.О. Гаврікова та Н.М. Ященко. Така ситуація, звісно, Поворозника енд компані не влаштовувала і через тиждень   з невідомих причин без відповідного подання Департаменту комунального майна  виходить розпорядженням №65 від 10.02.2017 р. про призначення на посаду в.о. начальника БТІ Ященко Надія Миколаївна. І почалася друга хвиля «реформи БТІ».

Ященко Н.М. усуває Гаврікова Д.О. від усіх процесів на підприємстві і сама починає «керувати»  за вказівками зверху своїх «кураторів».

Без проведення тендеру через систему Prozorro  закупається система контролю доступу на підприємство БТІ, вартість якої  більше 700 тисяч гривень, а також нові комп’ютери, більш ніж на мільйон гривень.  Закупається це все у приватного підприємства, засновником якого  на 100% є громадянин Російської федерації. Залишається тільки здогадуватись, які комп’ютери з якими програмами встановлені в комунальному підприємстві, яке зберігає інформацію про всю нерухомість міста Києва і куди ця інформація  попадає.

Далі більше – виконуюча обов`язки начальника БТІ Ященко Н.М. миттєво розриває договір з державною охороною МВС України і заводить приватну охоронну фірму на охорону Комунального БТІ м.Києва . Все це відбувається без проведення тендеру і тільки за вказівкою «зверху». Зараз архіви міського БТІ фактично знаходяться під контролем приватної охоронної фірми!

Складається враження, що цілеспрямовано відбувається підготовка підприємства до банкрутства; підприємства, яке два десятиліття було рентабельним і одним із ведучих комунальних підприємств Києва!

Найнебезпечніше – ми стоїмо перед загрозою знищення технічних і правових архівів м.Києва. Є надзвичайні ризики для держави і перших осіб України. Архіви, а саме реєстраційні книги, технічна документація, архів правовстановлюючих документів БТІ, можуть бути безповоротно втраченими, пошкодженими, вкраденими тощо. В результаті може бути загублено 90% інформації про власність  киян і громадян України. Це може призвести до колосальних іміджевих втрат діючої влади, до масових заворушень, оскільки мова йде про приватну власність мільйонів громадян.

Є ризик потрапляння конфіденційної інформації в руки іноземних спецслужб – відомості про нерухомість депутатів, міністрів, посадових осіб держави, а також про технічні паспорти стратегічних об’єктів держави, таких як Кабмін, Верховна Рада, СБУ, МВС, посольства, військові підприємства і т.п.

Найжахливіше, можливо, уже відбувається. Напевне, інформація потрапляє в руки професійних шахрайських груп з метою незаконного відчуження майна громадян в особливо великих розмірах, шантажу та інших незаконних дій. Маніпуляції з реєстраційними книгами призводять до незаконного привласнення державної, комунальної та приватної власності.

Непрофесійне і злочинне керівництво підприємства БТІ ускладнює роботу правохоронних органів, оскільки йде витік інформації про вилучення документів в рамках оперативно-розшукової роботи (ОРД) або кримінального провадження.

Квартирні афери переросли в епідемію. Поки власники квартир працють, навчаються чи відпочивають, шахраї розробляють цілі схеми, щоб вполювати чуже житло. Одного дня можна просто не потрапити до себе додому, бо там висітиме новий замок, або будуть встановлені нові двері. Маючи доступ до реєстру нерухомості, аферисти легко можуть переоформити квартиру. Прийнято вважати, що простий громадянин України бідний. Однак це не так. Дуже багато громадян володіють нерухомістю: квартири, дачі, ділянки. Може, людина і не має постійного високого доходу, проте рівень капіталу власника квартири досить високий. Ось на цей самий капітал і полюють шахраї. Постраждалих викидають на вулицю або відправляють до божевілень. Як сказав Коров’єв у «Майстер і Маргариті» Михайла Булгакова: «Немає документа, немає і людини».

Є в центрі столиці історичні будинки, які нібито офіційно нікому не належать, їх просто можуть вкрасти. Існує корупційна схема, за якої будинки відчужуються з комунальної власності, потім доводяться до стану руйнування, або свідомо руйнуються. Бюро технічної інвентаризації  втратило право реєструвати право на нерухомість. Права передали державним реєстраторам і запровадили з 1 січня 2013 року електронний реєстр. Шахрайств не поменшало. Створюється ситуація, неначе декілька правочинів назад був оформлений або договір купівлі-продажу, або договір дарування на нотаріальних бланках, або на біржових ще бланках 1997-1998 років; договір купівлі-продажу між однією особою й іншою. І, хоча ці особи жодного стосунку до цього майна не мають, вони із таким документом йдуть до нотаріуса, а той внесе ці дані до державного реєстру.

…Заступник Кличка Поворозник Микола Юрійович ще, можливо, може вийти із злочинного синдикату афер з нерухомістю містян, якщо совість проснеться, звичайно. За посадою чиновник має служити киянам вірою і правдою.Чи не соромно втирати сльози тим, кого обікрали ділки цього шахрайського синдикату, в якому особливе місце відведено собі, симпатичному, та «смотрящій» Петрощук Юлії Анатоліївні?

Олена Василенко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.