Новости

У Жовкві презентували проект «Аграрні розписки в Україні»

У місті Жовкві в райдержадміністрації відбувся семінар «Впровадження перспективного проекту «Аграрні розписки в Україні», головною метою якого є покращення доступу малим та середнім сільськогосподарським товаровиробникам, у тому числі – Самбірського району, до фінансових ресурсів шляхом впровадження в державі Україні фінансового інструменту «Аграрні розписки».

Про це повідомив сьогодні, 5 березня, власкор IA ZIK з посиланням на дані Жовківської РДА.

Семінар у Жовкві провели регіональний координатор проекту Олена Топій та регіональний директор «AGRO ARENA» Мирон Партика.

Вони навчали голів фермерських господарств Жовківщини, представників відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, як практично і ефективно скористатись доступом до фінансових ресурсів зарубіжних донорів.

Координатори наголошували, що проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом групи Світового банку в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. А основними його партнерами є органи державної влади (міністерство аграрної політики та продовольства України, міністерство юстиції).

Координатори проекту ознайомили учасників семінару з порядком та умовами укладання аграрних розписок, що дасть змогу малим та середнім фермерським господарствам для ведення і розширення власного виробництва залучити додаткові фінансові та матеріально-технічні ресурси за рахунок прозорих відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення кредиту.

Мова також ішла про те, що аграрна розписка – це зобов’язання, забезпечене заставою майбутнього врожаю сільськогосподарських культур, який вирощується на конкретній земельній ділянці. Розписки фермерам можна використовувати як забезпечення зобов’язань для банків, постачальників та інших кредиторів. Вони слугують інноваційним та ефективним інструментом стимулювання кредитування в аграрному секторі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.