Новости

Українська компанія постачала щебінь для будівництва Керченського мосту – СБУ

У Службі безпеки України розповіли, що викрили факти протиправного постачання українським підприємством до Росії матеріалів, що використовувалися для будівництва Керченського мосту.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Оперативники спецслужби задокументували, що менеджмент одного з українських підприємств, яке здійснює видобування щебеню, налагодили його поставки до країни-агресора. Ділки без необхідної дозвільної документації видобували у кар’єрах, власником яких є громадянин РФ, корисну копалину та реалізовували її, зокрема через посередників російській компанії, яка є дочірньою структурою «ОАО «Мостожелезобетонконструкция», – йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ встановили, що це товариство під час закупівлі продукції українських постачальників виконувало роботи із будівництва так званого Керченського мосту.

Загалом до Росії було здійснено 25 поставок щебеню загальною масою 28 тисяч тонн.

Через співпрацю української комерційної структури із російськими підприємствами, які працюють в окупованому Криму, слідство вбачає у діях бізнесменів ознаки підтримки окупаційної адміністрації РФ на півострові.

У межах розпочатого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу правоохоронці провели санкціоновані слідчі дії в приміщеннях адміністрації кар’єрів та за місцем фактичного проживання директора підприємства.

«Співробітники СБУ виявили та вилучили договори, контракти, вантажно-митні декларації, які підтверджують фінансово-господарські операції з російськими структурами, що діють у тимчасово анексованому Криму», – розповіли в СБУ.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх задіяних осіб у протиправному механізмі та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, раніше Європейська рада запровадила санкції за будівництво Кримського мосту проти шести компаній з Росії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.