Новости

Вибух «міномета Пашинського»: у штабі ООС заявляють, що боєприпас неправильно підготували

Штаб операції Об’єднаних сил заявляє, що розрив міномета «Молот» в одній із військових частин у районі проведення ООС стався через погану підготовку снаряду.

Про це йдеться в повідомленні штабу на сторінці в Facebook.

«За попередніми висновками первинної перевірки, яка здійснювалася безпосередньо на місці, де відбувалася бойова робота, та в ході опитування поранених військовослужбовців, з’ясовано наступне. Ймовірно, причина розриву міни полягає в невірній підготовці боєприпасу до стрільби, в тому числі, недотримання правил її зберігання», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за фактом цього випадку відкрите кримінальне провадження за статтею 414 Кримінального кодексу (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення).

Крім цього, у штабі ООС спростували інформацію щодо трьох постраждалих в результаті інциденту, заявивши, що «легкі дотичні поранення» отримали лише двоє військових. У штабі також вказали, що інцидент стався 23 вересня.

«Двоє військовослужбовців (а не троє, як невірно вказали окремі засоби масової інформації) зі складу мінометного розрахунку отримали легкі дотичні поранення. 23 вересня під час виконання бойового завдання щодо ведення адекватного вогню у відповідь у каналі ствола міномету М120-15 “Молот” розірвалась міна», – повідомляє прес-служба.

У штабі ООС запевняють, що «стан поранених військовослужбовців задовільний, їм надається вся необхідна медична допомога у військовій медичній установі і загрози для їхнього життя немає».

Раніше повідомлялося, що троє українських військовослужбовців постраждали внаслідок розриву міномета «Молот» у районі проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.