Новости

Хашоггі планував створити молодіжний рух проти саудівської влади, – CNN

Журналіст Джамал Хашоггі обговорював плани зі створення молодіжного мережевого руху проти влади Саудівської Аравії і наслідного принца країни Мухаммеда бін Салмана.

Про це свідчить його листування з саудівським активістом Омаром Абдул Азізом, який проживає в Монреалі, пише «Медуза».

Абдул Азіз поділився з американським телеканалом CNN більш ніж 400 повідомленнями свого листування з Хашоггі в месенджері WhatsApp, зроблених за останній рік.

У листуванні, зокрема, Хашоггі називає принца «звіром» і комп’ютерним персонажем «пакманом». «Чим більше жертв він з’їдає, тим більше хоче, – писав журналіст про принца. – Я не здивуюся, якщо репресії дійдуть навіть до тих, хто його підтримує».

Абдул Азіз заявив, що його листування з Хашоггі, ймовірно, було перехоплено саудівськими спецслужбами, після чого журналіста вбили.

Він також повідомив, що подав судовий позов проти ізраїльської компанії-розробника програмного забезпечення, за допомогою якого був зламаний його смартфон і вкрадена листування з Хашоггі. Він не уточнив назву фірми, але, за даними експертів CNN, мова йде про компанії NSO Group, найнятої саудівським урядом.

Журналіст Джамал Хашоггі, який працював на The Washington Post, був убитий 2 жовтня на території генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі. ЗМІ повідомляли, що в смерті журналіста міг бути зацікавлений особисто наслідний принц Мухаммед бін Салман.

Прокуратура Саудівської Аравії звинуватила у вбивстві Хашоггі 11 осіб; для п’ятьох з них вимагають смертної кари.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.