Новости

Єврокомісія пропонує виділити €1,5 мільярда на підтримку громадянського суспільства

Єврокомісія пропонує виділити €1,5 мільярда на підтримку громадянського суспільства
Єврокомісія пропонує виділити €1,5 мільярда на підтримку громадянського суспільства

27 лютого, у Всесвітній день неурядових організацій високий представник ЄС Жозеп Боррель оголосив про намір Єврокомісії виділити на їх підтримку 1,5 млрд євро у довгостроковому бюджеті Євросоюзу на 2021-2027 рр.

Як пише “Укрінформ”, заяву оприлюднила Європейська служба зовнішніх дій.

«Євросоюз вітає фундаментальний внесок, який громадські організації роблять у захист прав людини, у вдосконалення системи управління, у демократію та верховенство права. Вони є ключовими партнерами в успішній імплементації Цілей сталого розвитку до 2030 року», – йдеться у документі.

Високий представник ЄС зауважив, що зараз у багатьох країнах відбувається безпрецедентний наступ на громадянське суспільство, включаючи запровадження законодавчих обмежень на іноземне фінансування, заборону на реєстрацію асоціацій та громадських організацій. Окрім того, приймаються закони, які криміналізують акції протесту та висловлювання в інтернеті,  блокується доступ до сайтів та соціальних медіа, подекуди чиняться утиски громадських активістів і напади на них. «Ця тенденція має бути зупинена.

Євросоюз залишається відданим захисту та посиленню громадських діячів, включаючи правозахисників, а також розширенню свобод громадянського суспільства. Ми будемо продовжувати зустрічатися з правозахисниками, проводити моніторинг судових процесів над ними, відвідувати їх в ув’язненні, та порушувати ці питання перед національними урядами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.